Duszpasterze dawniej

W trakcie aktualizacji

PROBOSZCZOWIE

1. śp. ks. prałat Kazimierz Helon (1 VIII 1987 r. – +11 VIII 1998 r.; pochowany przy kościele parafialnym)
2. śp. ks. kanonik Władysław Nowicki (1 IX 1998 r. – 31 VII 2016 r.; zmarł 6 X 2018 r., pochowany w Jastrowiu)
3. ks. kanonik Antoni Tofil (1 VIII 2016 r. – 17 VIII 2020 r.)

ADMINISTRATOR (sede plena)

ks. Grzegorz Zdrojewski (16 XII 2019 r. – 17 II 2020 r.)

WIKARIUSZE

1. ks. Jerzy Piasecki (14 VIII 1987 r. – 23 VIII 1990 r.)
2. ks. Paweł Tokarczyk (14 VIII 1987 r. – 24 VIII 1989 r.)
3. śp. ks. Leonard Zych (25 VIII 1988 r. – 27 VIII 2002 r.; zmarł 17 XI 2018 r., pochowany w Pile-Motylewie)
4. ks. Janusz Drgas (25 VIII 1989 r. – 8 XI 1991 r.)
5. ks. Stanisław Czerwiński (24 VIII 1990 r. – 26 VIII 1991 r.)
6. ks. Jerzy Ślusarczyk (27 VIII 1991 r. – 22 III 1992 r.)
7. ks. Mariusz Iliaszewicz (9 XI 1991 r. – 28 VI 1993 r.)
8. śp. ks. Józef Białasik (23 II 1992 r. – 27 VIII 1993 r.; zmarł 26 X 2020 r., pochowany w Zbąszynku)
9. ks. Henryk Koska (27 V 1993 r. –
10. ks. Marek Humeniuk (28 VIII 1993 r. – 28 VIII 1996 r.)
11. ks. Krzysztof Mazur (28 VIII 1993 r. – 25 VIII 1995 r.)
12. śp. ks. Edward Sienkiewicz (25 VIII 1995 r. – 19 II 1997 r.; zmarł 3 XI 2020 r., pochowany w Kołobrzegu)
13. ks. Jacek Popławski ( 29 VIII 1996 r. – 25 VIII 2000 r.)
14. ks. Wojciech Ebel (20 II 1997 r. – 27 VIII 1997 r.)
15. ks. Dariusz Kasiński ( 27 VIII 1997 r. – 30 IX 1999 r.)
16. ks. Wojciech Staszczak (1 X 1999 r. – 25 VIII 2000 r.)
17. ks. Stanisław Mikos (26 VIII 2000 r. – 27 VIII 2002 r.)
18. ks. Jacek Pela (26 VIII 2000 r. – 28 VIII 2001 r.)
19. ks. Mariusz Bąk (29 VIII 2001 r. – 27 VIII 2004 r.)
20. ks. Jan Stankiewicz (28 VIII 2002 r. – 27 VIII 2003 r.)
21. ks. Robert Gromek (28 VIII 2003 r. – 26 VIII 2005 r.)
22. ks. Józef Ciupiński (28 VIII 2003 r. – 22 VI 2006 r.)
23. ks. Andrzej Jażdżewski (28 VIII 2004 r. – 4 II 2005 r.)
24. ks. Zbigniew Parzonka (27 VIII 2005 r. – 25 II 2006 r.)
25. ks. Krzysztof Zdunek (26 VIII 2006 r. – 26 VIII 2011 r.)
26. ks. Przemysław Wrzochal (26 VIII 2006 r. – 24 VIII 2010 r.)
27. ks. Andrzej Szewczyk (25 VIII 2010 r. – 23 VIII 2013 r.)
28. ks. Mirosław Przybyłek (27 VIII 2011 r. – 21 VIII 2016 r.)
29. ks. Piotr Liwiński (24 VIII 2013 r. – 24 VIII 2018 r.)
30. ks. Jacek Dziadosz (22 VIII 2016 r. – 23 VIII 2019 r.)
31. ks. Krzysztof Orłowski (25 VIII 2018 r. – 23 VIII 2020 r.)
32. ks. Wojciech Marcinkiewicz (24 VIII 2019 r. – 23 VIII 2020 r.)

NEOPREZBITERZY NA ZASTĘPSTWACH WAKACYJNYCH

1. ks. Roman Sójka (24 VI – 13 VII 1989 r.)
2. ks. Wojciech Błaszczyk
3. ks. Bogumił Baszko (25 VI – 13 VII 1990 r.)
4. ks. Andrzej Turski (22 VI – 25 VIII 1991 r.)
5. ks. Zbigniew Woźniak (28 VI – 27 VIII 1993 r.)
6. ks. Edward Strojek (30 VII – 24 VIII 1998 r.)
7. ks. Piotr Domaros (23 VI – 11 VII 1999 r.)
8. ks. Piotr Kozłowski (23 VI – 11 VII 2003 r.)
9. ks. Andrzej Popiołek (23 VI – 24 VIII 2006 r.)
10. ks. Paweł Ostrowski (28 VI – 31 VII 2013 r.)

DIAKONI

1. dk. Robert Beker
2. dk. Andrzej Tomys (7 XII 1990 r. – 3 II 1991 r.)
3. dk. Mariusz Kałas
4. dk. Arkadiusz Oslislok
5. dk. Bogusław Fortuński (28 VIII 1999 r. – 24 IV 2000 r.)

KLERYCY NA PRAKTYCE DUSZPASTERSKIEJ

1. kl. Wojciech Uszkiewicz (2 X 1988 r.)
2. kl. Jerzy Dmytruk (15 VII – 30 VIII 1990 r.)
3. kl. Tomasz Demczuk (22 X 1989 r. – 22 VI 1990 r.)
4. kl. Zbigniew Woźniak (29 VIII 1992 r. – 12 IV 1993 r.)
5. kl. Mirosław Zawiślak (28 VIII 2002 r. – 30 VI 2003 r.)

DODATKOWE POSŁUGI DUSZPASTERZY

śp. ks. Kazimierz Helon:
– ojciec duchowny kapłanów dekanatu pilskiego (od 11 I 1988 r.)
– asystent kościelny Oddziału Terenowego Civitas Christiana w Pile (od 5 XII 1997 r.)

ks. Antoni Tofil
-kapelan strażaków Powiatu Pilskiego w granicach administracyjnych diecezji (10 X 2016 r. – 17 VIII 2020 r.)